pátek 10. října 2014

Disneyland

Po 4 měsících strávených u moře jsem přijela domů jen na den a hned jsem zase jela do Disnelyandu ve Francii. Už nějakou chvíli jsem o tom snila a když jsem na slevomatu viděla tento zájezd za super cenu, neváhala jsem, sehnala parťáka a jeli jsme. Byl to opravdu skvělý zážitek a všem to rozhodně doporučuju. Jen co mě mrzí, že jsme měli u Eiffelovky jen 15 min na focení a hned jsme museli jet dál. Paříž se mi hrozně líbila a ráda bych se tam v budoucnu vrátila na delší dobu. Jinak jsem se francouzsky ve škole nikdy neučila, veškeré základy jsem pochytila na Djerbě, kde bylo 80% francouzů. A v pohodě jsem se domluvila.:)


Park je rozdělen na 2 části Disneyland Park a Walt disney studios. Do walt disney studios neplatí stejná vstupenka jako do Disneyland Parku. Dále Disneyland Park obsahuje 5 částí.

Main Street U.S.A. -  Tuhle část uvidíte jako první. Je to hlavní třída v Disneylandu plná obchodů, restaurací a kaváren a budete si připadat opravdu jako v Americe. Momentálně tam mají Halloweenskou výzdobu a vypadá to božsky.
Adventureland - V téhle části to si připadnete jako ve filmech Piráti z Karbiku a Indiana Jones. Je tam jedna horská dráha se smyčkou 360°C. Tahle část je spíš pro ty starší.
Frontierland -Tady to zase vypadá jako ve westernu, najdete tu typické budovy z divokého západu a další skvělou horskou dráhu. Taky ve Frontierlandu se nachází strašidelný dům, který stojí za to navštívit
Fantasyland  - Je největší část Disneylandu, všude jsou pohádkové domečky, atrakce, kina a muzea. Tady to vypadá opravdu jako v pohádce. Tato část je pro ty nejmenší.
Discoveryland - v Téhle části jsme strávili nejvíce času, protože tu podle nás byla nejlepší horská dráha, na kterou jsme šli čtyřikrát a furt nás to bavilo. Je to taková vesmírná stanice a všude je Buzz rakeťák.

Během dne jsou tam různé přehlídky, kde můžete vidět vaši oblíbenou disney postavu a pak ve 22:00 je tam velký ohňostroj.

Pokud tam budete už od rána tak se snažte jít na ty hlavní atrakce, co nejříve než tam bude hromada lidí protože od půl druhé do půl šesté můžete na atrakci čekat klidně hodinu. Kolem sedmé se to tam vylidní a čekací doma je klidně i 5 minut. Pokud se chcete dlouhému čekání vyhnout tak si pořiďte fast pass. Je to vstupenka, na kterou si rezervujete vstup na určitou atrakci, takže nemusíte čekat ty dlouhé fronty, protože budete mít vlastní vstup. Tento fast pass se dá použít jen u pár atrakcí. Co se týče jídla, tak nejlevněji se tam najíte cca za 10 euro. V mapě, kterou si vyzvedne na začátku parku máte vypsané všechny restaurace a máte tam napsané do jaké cenové kategorie určitá restaurace patří. Takže pokud chcete ušetřit vemte si svoje jídlo a pití. Samozřejmě by byla škoda pokud byste si nepřivezli nějaký ten suvenýr. Bohužel, v  místních obchodech se pomalu taky pod 10 euro nedostanete. Já jsem si pořídila termokelímek a uši, které tam nosila snad každá. Kdo nemá uši, jako by nežil.A kam jste jeli vy?

1 komentář:

  1. To muselo bejt skvely! Ja byla v Disneylandu na Floride. Byla jsem sice dost mala, ale i tak to byl nezapomenutelnej zazitek! :)

    http://travelnote-s.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...