pátek 24. dubna 2015

King´s day

Už jenom 3 dny a je to tady!! Ano správně těším se na pondělí, protože poprvé zažiju legendární Koningsdag v Holandsku. Koningsdag, King´s day, Den krále,,, přesně tyto názvy patří 27. 4., kdy všichni v Holandsku nosí orandžovou barvu a oslavují narozeniny krále. Amsterdam se promění v jednu velkou orandžovou párty a v ostatních městech budou probíhat také oslavy a festivaly. Samozřejmě že tento ten není jen o tom abyste pařili v ulicích, ale všichni ten den budou prodávat věci, které už nepotřebují, takže to bude vypadat tak, že lidé před svými domy budou prodávat různé oblečení, nábytek, spotřebiče, knížky, starožitnosti a tak. Takže můžete ukořistit spoustu věcí za super ceny. 
Úkol je jasný, musím sehnat něco orandžového nebo něco v národních barvách. Obchody jsou takových věcí plné a za levno, takže to nebude problém. Nakonec jsme ulovila basic tílko v C&A  a vlajky na obličej, Během víkendu ještě vymyslím finální outfit a v pondělí můžu vyrazit do víru velkoměsta:)


2 komentáře:

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...