úterý 2. června 2015

Big market in Amsterdam

Minulý víkend jsem se zúčastnila legendárního bazaru, který se konal v Amsterdamu. Už jsem o tom něco slyšela, ale nějak jsem nevěřila, že bych tam mohla něco najít a tak jsem měla u sebe jen 25 euro (kdyby náhodou). Jakmile jsme zaplatili vstupné 5 eur (u krásných holaňdanů- jakjinak:D), tak jsme nevěděli kam dřív skočit. Místo kde se konal bazar bylo obrovské a všude plno stánků, kde lidé prodávali vše, co už nepotřebovali. Sehnali jste tu úplně všechno od oblečení , přes jeté conversky, uniformy české policie, harampádí až po asijské porno..:D
Hned po pár stáncích jsem zjistila, že budu asi potřebovat víc jak 20 euro a to jsme nebyly ani ve třetině.


Jak už jsem psala, tak se dali sehnat možné i nemožné věci. Nové i absolutně rozpadlé conversky, vansky, oblečení z  Primarku, Zary, H&M, Asos, knihy, mapy, staré foťáky, dvd, kabelky, boty no absolutně všechno. Já původně šla pro nějaký pásek a tričko.. Pásek nemám žádný, ale podařilo se mi ukořistit jiné poklady.
Hledala jsem i legendární Levisky model 501. Když už jsem nějaké našla, tak bohužel neměli moji velikost a nebo byly v dezolátním stavu.
Hned u třetího stánku se mi podařil skvělý nákup, Koupila jsem si obal na iphone, tepláky a sandálky z Primarku a to vše jen za 1,50 eura.. A moje kamarádka zas u dalšího stánku koupila 6 nových triček, ještě s visačkou za 8 euro. Cena se odvíjela od stavu věci, které chcete a jak moc dobře umíte smlouvat. Můj nejdražší kousek bylo nové černé sako, které mě stálo 7,5 euro. Ale furt je to nic, když nové stojí minimálně 20 euro.
Nejdřív jsme nechápali, proč tam lidé jezdí s kuframa a mega taškama,, no po chvilce jsme zjistili, že už to oblečení nemáme kam dávat a příště si rozhodně vezmeme kufr.


Našli jsme i stánek na podporu Nepálu, ale jestli ty peníze tam fakt poslali, tak to už nevíme.


Nakonec Vám chci ukázat moje úlovky. Nakoupila jsme snad úplně všechno, co zrovna nutně nepotřebuju, ale rozhodně to unosím. Největší poklad pro mě je termoska Starbucks, která mě stála jen 2 eura. To byl sakra kup! Nová stojí okolo 15 euro. Oblečení, které jsme si koupila bylo buď z Primarku nebo H&M:)

Za všechny tyhle věci jsem tam nechala 18 euro!:))

Chodíte na podobné akce?

1 komentář:

  1. Ja byla na odobnem mega bazaru v Den Bosch a tam me to teda moc neuchvatilo, Byl sice taky plny tri obrovsky haly stanku ale ja si odvezla jen jeden pytlik bonbonu z obcerstvovaci sekce :D Ale tohle vypada super, nakupy jsi poridila paradni!!

    OdpovědětVymazat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...