pátek 19. června 2015

Trip to Rotterdam

Minulý víkend jsem si udělala takovou menší Tour de Nederland. Stihla jsem 2 velká města za jeden víkend. Jako první jsem navštívila Rotterdam, protože tam žije další česká aupair a tak jsem jsem se nemohla dočkat až uvidím další město a poznám další aupair. Bohužel, na poslední chvíli musela dělat babysitting a mě nezbývalo nic jiného, než si projít Rotterdam sama. Ale rozhodně toho nelituju.
 Hned při příjezdu do Rotterdamu mě zaujalo nádraží, protože vypadá absolutně jinak než ostatní nádraží v Holandsku. Celkově Rotterdam je město s mnoha moderními budovami, protože bylo za druhé světové války z velké části zničeno.
Když jsem si chvilku prohlížela mapu, kterým směrem se mám vydat, tak za mnou přišel hezký holanďan a spustí na mě něco holandsky. Já se mu v holandštině snažím vysvětlit, že holandsky neumím a on pak začal anglicky, jestli nepřispěju na záchranu nějakých zvířátek v Africe. Po jeho dlouhé přednášce v angličtině, ze které jsem toho moc nepochytila jsem se mu omluvila, že bohužel dneska nikoho zachraňovat nebudu a pak jsem pokračovala dál. (snad mi to karma nevrátí).Moje orientační smysly asi stojí pěkně za prd, protože jsem se najednou objevila v nějaké čínské čtvrti, kam jsem vůbec nechtěla. Ale když už jsem tam byla, tak jsem se šla podívat do asijské supermarketu. Nerozuměla jsem absolutně ničemu a polovinu potravin jsem ani nerozeznala. Díkybohu tam aspoň měli ochutnávku, nějakého tradičního jídla. A navíc jsem tam našla spoustu druhů Amazon čaje a byly ještě levnější než u nás!:)Sláva, Našla jsem Markthal! Hlavní cíl mojí cesty. Už budova je sama o sobě dost zajímavá,ale o to lepší je to uvnitř, kde je trh s jídlem nebo spíš takovej mini food festival. Najdete tu úplně všechno, na co máte chuť nebo spíš je toho tu tolik, že nevíte, co si dřív dát. Já jsem nakonec odolala a radši si nedala nic:)Hned  u Markhalu se nachází Kubuswoningen. Jsou to krychlové byty. Je to opravu zajímavý nápad, škoda, že se nešlo podívat dovnitř, protože by mě zajímalo, jak vypadá jejich interiér.Pak jsem se ještě zastavila u budovy, která se jmenuje Het Witte Huis, vychutnala si kávu, pohled na přístav a šla zpátky k pasáži, kterou jsem minula po cestě k Markthal. Původně jsem si chtěla načíst  body z minulého nákupu v H&M, ale měli tam velké výprodeje a dopadlo to tak, že jsem tam nechala dalších 20 euro. Samozřejmě, že všechny věci jsem potřebovala a uvidíte je v článku new in:)

To by bylo k mému výletu do Rotterdamu všechno a příště se můžete těšít na článek o Utrechtu.

3 komentáře:

 1. Jsem na tvém blogu poprvé, ale první otázka, co mi proběhla hlavou byla, jestli umíš nizozemsky... už jsem se to dočetla. Obdivuju tě, že jsi mu aspoň vysvětlila, že nizozemsky neumíš :D A až se to naučíš, tak mi dej vědět, budu tě obdivovat ještě víc :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chodím 2x týdně do kurzů holandštiny, takže teoreticky nějaké lehké konverzace zvládnu:)

   Vymazat
 2. Tedy ty dobroty vypadají velmi lákavě

  OdpovědětVymazat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...