pondělí 22. února 2016

How I went to Berlin for 2 euros

Byl to spontánní nákup na černý pátek, kdy mi facebook oznámil, že Ryanair nabízí letenky z Bratislavy do Berlína za 2 eura. Berlín byl už dlouho na mém bucket listu a za tuhle cenu jsem nemohla odmítnout. Tak jsem bez váhání koupila 2 letenky, oznámila kámošovi, že jedeme na výlet a do toho ještě překecala další 2 kámošky, které se k nám přidaly. Letenka za 54 Kč, to chceš:D


 Koupila jsem jen jednosměrné letenky. Berlín je jen kousek od Prahy a na zpáteční cestu jsme zvolili ČD, protože měli zrovna akci na únorové jízdenky a tak jsme pořídili jízdenku Berlín- Přerov za cca za 500 Kč. Podtrženo sečteno doprava nás vyšla jen na pár stovek.


Ubytování jsem sehnala přes booking.com v Meininger hotel Berlin Hauptbahnhof, dostala jsem na něho tip od turistek z Jihoafrické republiky v Praze. Opět jsem měla štěstí a byla na něho akce, takže nás 2 noci pro 4 osoby stály 112 euro místo 350 euro. A to se taky vyplatí.
Hotel byl hned vedle Hauptbahnof a jen 10 min chůze od Braniborské brány. Pro turistické účely ideální místo. K dispozici jsme měli ručníky, toaletní potřeby, wifi a kuchyňku, která byla nedaleko recepce, takže jsme si mohli vařit vlastní jídlo.
Pokud chcete jít někde zapařit, tak doporučuji najít něco v oblasti Warschau.

 Na poslední chvíli jsme se rozhodli prodloužit si náš pobyt ještě o jednu noc, jenže náš hotel by nás vyšel draho, tak jsme našli ubytování na mém oblíbeném airbnb. Bydleli jsme u mladého páru v části Mitte, kde nás noc na jednoho vyšla na 337,- . K dispozici jsme měli pokoj, koupelnu, wifi, kuchyň a hlavně cenné rady od místních. Dokonce nás pozvali na jejich mexický večer, kdy vařili mexické jídlo pro jejich kamarády, ale my jsme byli tak hotoví, že jsme usnuli už v 9 večer.

Díky tomuto odkazu ušetříte 486 Kč na Vaší rezervaci:)
Berlín je nádherné město a patří mezi mé oblíbené evropské metropole a rozhodně jsme tam nebyla naposledy. Na Berlíně je kouzelná jeho atmosféra, kde můžete vidět stále památky z jeho historie.
První den jsme šli na free walking tour, kterou nám doporučili v hotelu. Během několika hodin jsme navštívili hlavní památky jako jsou Braniborská brána, Berlinský dóm, Checkpoint Charlie, památník obětí holocaustu, zbytky berlínské zdi, místo Hitlerova bunkru a mnoho dalších. Prohlídka se nám hrozně líbila. Nejlepší na tom, je že je jen na Vás kolik za prohlídku zaplatíte.

Zpátky jsme to vzali přes Alexanderplatz, kde se nachází televizní věž a mnoho obchodů, včetně Primarku, Původně jsme chtěli ušetřit na dopravě a všude jsme chodili pěšky, ale nakonec jsme si koupili 24hod jízdenku za cca 7 euro, kterou jsme využili na bus, metro i vlak.
Berlín je velmi známý díky techno pařbám a tak jsme se rozhodli, že vyzkoušíme místní nightlife. Kamarád mi doporučil Suicide circus, ale bohužel ve většině klubů se platí vstupné 10-15 euro. A to se nám něchtělo dávat za techno, kter stejně moc neposloucháme a nakonec jsme skončili v klubu, jehož jméno si doteď nepamatuju:D

Tohle je souhrn našeho prvního dne + tipy na ubytování a památky. V příštím článku se dozvíte více o našem dalším dni v tomhle krásním městě.


3 komentáře:

 1. wau to je fakt super ja dufam ze tento rok sa dostanem do Berlina
  galantosfun

  OdpovědětVymazat
 2. Berlín je krásný, sice nepatří mezi top místa, kam bych se chtěla nutně podívat, ale jela bych tam a ráda, nebo letěla... Díky tobě mně láká se na černý pátek mrknout po letenkách :D

  http://somethingbykatep.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. me driv taky nelakal, ale ted jsem si ho zamilovala a jednou bych tam chtela bydlet aspon par mesicu

   Vymazat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...