středa 10. února 2016

Trip to Bratislava

Před pár týdny jsem vyrazila s kamarády na lowcost trip Bratisla-Berlín. Dneska budu psát o první části výletu v Bratislavě. Tam jsme jeli vlakem s ČD, jízdenky byly i docela levné. Jedna jízdenka z Přerova do Bratislavy stála jen 198,-. Samozřejmě cena jízdenky se odvíjí podle toho, kdy ji koupíte, ale velké cenové rozdíly v tom nejsou.


 Před odletem do Berlína jsem měli volno skoro 7 hodin a proto jsme se rozhodli, prozkoumat okolí. Už při příjezdu na hlavní nádraží jsme byli trochu zaskočeni. Jejich hlavní nádraží bylo ještě horší, než nádraží v Přerově a to je co říct.
Do centra jsme šli pěšky, protože to bylo jen cca 20 min chůze a šlo se skoro pořád rovně (díky bohu za mapy v iphonu).


 Centrum bylo už o něco hezčí, ale nic z čeho by jsme byli doslova hotoví. Pak jeden z nás dostal nápad, podívat se na vyhlídku do "UFA". Vyhlídka je veřejně přístupná a vstupné je 6,5 euro. Kdybych věděla, jaký to tam bude, tak bych si to s klidem v duši, nechala ujít a ty peníze investovala do nějakého gastro zážitku. Pokud si chcete užít trochu luxusu, tak si můžete zajít na oběd nebo večeři do restaurace, která se nachází přímo v "UFU".Po vyhlídce jsem se vrátili do centra a hledali místo, kde by jsme se mohli dobře najíst. Vůbec jsme neměli chuť na halušky s bryndzou nebo něco tradičního, ale do mekáče jsme taky nechtěli. Nakonec jsme objevili místo, které se jmenuje  Orbis Street food.


 Tohle malé bistro se nachází v centru v Laurinské ulici. Rozhodně ho neminete, protože Vaší pozornost upoutají žluté sudy (stoly), které jsou postavené venku. Ve vnitř je málo místa a je lepší si vzít jídlo sebou. Rozhodně doporučuju vyzkoušet jejich burrito. Stojí jen 5 euro a je velký a zasytí Vás na dlouho. Ta souhra chutí avokáda, kuřecího masa, fazolí a dalších ingrediencí je opravdu neskutečná a jako překvapení na konci vás čeká pekelně ostrá chuť.


Přejezení jsme se pomalu vydali směrem na letiště, kam se dostanete jedině autobuse z hlavního nádraží za pár euro. Autobusy jezdí každou půl hodinu a cesta trvá taky cca půl hodinky. Nejvíce času jsme strávili v Duty Free shopu, kde jsme ulovili litr Bacardi jen za 10 euro a velké milky čokolády s příchutěmi, které nejsou ani u nás jen za 2 eura.


Celkově jsem byla z Bratislavy trošku zklamaná a nepovažuji to za město, které byste měli nutně vidět. V budoucnu se rozhodně budu vracet, protože jejich letiště je kousek a navíc jsou tam cenově velmi zajímavé lety na Kanáry a do dalších destinací.

1 komentář:

  1. Já z Bratislavy také nebyla moc nadšená. Byli jsme u toho hradu či zámku, pak v nějakém kostele a nakonec nás většina skončila v mekáči :D byla jsem tam s vejškou.

    http://somethingbykatep.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...