neděle 6. března 2016

What to do in Berlin

V dnešním článku najdete užitečné informace o Berlíně, kam jít, co vidět a co se vám bude hodit. Minule jsem psala o tom, jak a za kolik jsme jeli do hlavního města Německa.


 Ať už budete kdekoliv, rozhodně běžte na free walking tour, kterou Vám doporučí na hotelu nebo si ji dopředu najdete na internetu. My jsme šli prohlídku od společnosti Sandemans New Europe. Trvá 2,5 hodiny a sraz je před Braniborskou bránou u Starbucks každý den v 10:00, 11:00 a ve 14:00 hod. Jejich průvodci nosí červené oblečení s New Europe, takže je rozhodně neminete. Tato prohlídka obsahuje památky jako je už zmíněná Braniborská brána, Berlínská zeď, Check point Charlie, Památník obětí holocaustu, Berlínský Dóm, Televizní Věž, Pařížské náměstí, místo kde je bunkr Adolfa Hitlera a mnoho dalších. Jejich průvodci většinou nejsou místní, ale berlínskou historii znají opravdu dobře a my jsme hltali každé jeho slovo. Na konci prohlídky je jen na Vás kolik zaplatíte (nebo nezaplatíte).
Chystáte se použít městskou hromadnou dopravu? Rozhodně si stáhněte do telefonu/tabletu jejich aplikaci, která se jmenuje Fahrinfo, kde najdete přehledný rozpis veškeré městské dopravy (lepší jak idos:)
Pokud se chystáte cestovat aspoň 24 hodin, tak si určitě kupte celodenní jízdenku za 7 euro. Jestli tam budete víc dní a chcete navštívit, co nejvíce památek a nejste zrovna na low cost výletu, popřemýšlejte nad Berlin Welcome Card, díky které máte zdarma městskou dopravu a slevu 25-50% na různé památky a turistické atrakce.


Berlín je rájem hipstrů a tato atmosféra na Vás dýchá na každém rohu. Kamarádka měla jasný cíl a to zajít si na kafe to vyhlášené kavárny Hype. Naplánovala cestu a vydali jsme se do tolik opěvované kavárny. Já kávě prd rozumím, takže je mi jedno jestli mám kávu ze Stabucks, Dunkin Donuts nebo nějaké speciální kavárny. Tato kavárna se jmenovala Type Hype a nacházela se v ulici Rosa-Luxemburg-Sta3e 9-13, Type Hype není jen místo , kde si můžete dát dobrou kávu a něco dobrého na zub, ale je to i prodejna, kde můžete koupit designové kousky do bytu nebo dopisní papíry, plakáty a diáře. Samozřejmostí je milý a ochotný personál a posezení u výlohy, odkud můžete sledovat dění na ulici.Když už jste tady, není na škodu se podívat do Dunkin donuts, kde prodávají koblihy a muffiny, roztomilých tvarů a různých příchutí. Já jsem jejich nabídku studovala pěkně dlouho, než jsem se rozhodla pro kokosový koblih, který byl opravdu dobrý.Já patřím mezi lidi, kteří rádi posílají pohledy z cest a mít aplikaci Pohlednice od České pošty v telefonu považuji za samozřejmost. O aplikaci jsem už psala článek zde . Je to levnější, můžete být na pohlednici Vy u vaší oblíbené památky a navíc máte 100% jistotu, že pohlednice dojde za pár dní.

Památka, kterou rozhodně nesmíte vynechat je East Side Gallery, kde jsou posprejované zbytky berlínské zdi od umělců z celého světa. Nejznámější dílo na téhle zdi je Bratrský polibek Brežněva a Honeckera (který jsem prostě nemohla najít:((). U galerie se nachází i stánek s různými suvenýry a dokonce za euro můžete dostat razítko do pasu, jako dostáli lidé v minulosti, když se přecházeli z východního do západního Berlína.
U památníku obětí holocaustu, nevynechte muzeum, které je součástí památníku. Vstupné je zdarma a uvidíte různé příběhy obětí téhle tragédie. K dipozici jsou za poplatek přístroje, kde je celá prohlídka namluvená v angličtině, pokud neumíte německy.


Jako suvenýr můžete dovézt typický německý alkoholový bylinkový nápoj Underberg, který koupíte v Lídlu za necelé 3 eura.


4 komentáře:

 1. berlin je krasny mna by zaujimalo ake bol ten Underberg
  galantosfun

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. někomu chutná a někomu ne:) mě to připomínalo jitrocelový syrup

   Vymazat
 2. Diky moc za clanek,ted jsem si podle toho naplanovala cely vylet a za chvili vyrazim do centra :)

  OdpovědětVymazat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...