pondělí 16. ledna 2017

Výlet do Lille

Psaní článků na blog mi chybělo a tak jsem se rozhodla opět být aktivní, protože mám spoustu nápadů na články, které budou spíš cestovatelské. Za těch pár let jsem si uvědomila, že móda není to co by mě naplňovalo, ale je to cestování a vše kolem toho (hlavně to nízkonákladové). A proto ještě musím upravit a popřemýšlet, jestli pokračovat v psaní tohoto blogu s tím, že ho přizpůsobím cestovatelským článkům a nebo začít úplně nový? Co myslíte? A taky, co by vás momentálně zaujímalo?

Od léta jsem byla na několika výletech, včetně těch do České republiky, protože stále bydlím v Holandsku (když z 6 měsíců uděláte 2 roky nebo dýl:D)
Cestování miluji a ráda utrácím za letenky, jízdenky a zážitky, ale hlavně se snažím využívat různých slev, akcí a errorů na stránkách leteckých společností, aby mě moje vášeň nezruinovala. Jak už víte z předešlých článků, tak mám kamarády skoro všude po Evropě a tím pádem ve většině případů ubytování zadarmo. A tak jsem se jednoho dne rozhodla jet do Francie, konkrétně do města Lille


Kamarádka tam nedávno zažala studovat a tak když jsme si psaly a vzpomínaly na dobré časy v Bulharsku, kde jsme se poznaly, tak jsem si řekly, že by bylo fajn se zase vidět. Slovo dalo slovo a já za 2 týdny seděla v autobuse směrem do Lille. Mohla jsem jet i vlakem, který je rychlejší, ale taky o dost draží.

Zpáteční jízdenku Amsterdam - Lille jsem koupila přes Ouibus za 30 euro, protože to bylo celkem na poslední chvíli, ale i tak je to dobrá cena. Cesta tam trvala 5 hodin a zpátky 3 hodiny, protože některé spoje jezdí jinou trasu, ale mě ta delší cesta tam vůbec nevadila, jelikož jsem ji prospala.
Autobus mě vysadil na hlavním nádraží, kde už na mě čekala Denina a po přivítání jsme šly rovnou do města a daly si drink v malém pivovaru, kde dělají jejich speciální ovocné pivo s tequilou. Zní to jako divná kombinace, ale k mému překvapení mi to chutnalo, ikdyž jsem se jí to snažila rozmluvit.
Potom jsem pomalou procházkou směřovaly k ní domů, aby jsme se nachystaly na večer. Ráda poznávám noční život v jiné zemi a tak jsem se těšila na první párty ve studentském francouzském městě. 


Už při nákupu vína jsem byla mile překvapená nižší cenou než v Holandsku, ale potom večer mě málem chytl infarkt z těch cen na baru a to jsme šly do klasického baru, kam chodí studenti. Ceny tam byli 2x vyšší než v Amsterdamu! Takže to byl střízlivý večer. Další překvapení bylo, to že vyhazovači nepustí kluky bez holek do klubu. A proto za náma chodili kluci a ptali se nás jestli nepůjdeme s nimi, aby je vyhazovači pustili dovnitř (další kulturní šok hah). 
Nakonec jsme šli do klubu, který měl 2 patra, v prvním se hrála moderní hudba a ve druhém patře francouzské písničky a staré hitovky, na které jsou různé tance. V druhém patře jsem strávily cca hodinu a pak jsme šly pokračovat dolů. Bohužel kolem 2 ráno nás to přestalo bavit a chtěly jsme jít domů. Z mé zkušenosti v každém městě jezdí nějaká noční doprava, ale v Lille prostě nic! Žádný autobus, žádný metro a ani tramvaj. Takže jsme si musely vzít taxi, které nás naštěstí zavezlo "jen" za 20 euro domů.


Druhý den, jsme si daly typickou francouzskou snídani, šli do města nakoupit makronky a užily jsme si klidnou neděli, protože obchodní centrum je v neděli zavřené.

Byly jste v Lille nebo jiném francouzském městě? A co Vás tam šokovalo?:)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...