středa 3. května 2017

Výlet na Tygří chrám v Krabi

Jeden z mých nejoblíbenějších a nejhorších zážitků byl výlet na Tygří chrám neboli Tiger Cave Temple v Krabi. Od našeho resortu to bylo jen 40 min jízdy na skútru a tak jsem se jednoho dne vydala se skupinkou našich hostů na tento výlet. Bylo nám řečeno, že musím jet brzo ráno a nebo pozdě odpoledne. Chtěli jsme jet brzo ráno, ale znáte to, než se všichni setkají, než si dají snídaní, než se domluvíme.. trvalo to fakt dlouho a na místo jsme dorazili až kolem 11. odpoledne. A to je snad ten nejhorší čas, jaký si pro lezení 1237 schodů můžete vybrat.


Dole jsem si omotali šály kolem pasu, abychom zakryli naše kolena a vydali se nahoru. U prvních několika desítek schodů byly samé opice a já se modlila, aby mě nechali na pokoji, protože ty malé potvory můžou pěkně agresivní. Během výstupu mě i některým z naší malé skupinky začalo být špatně, protože jsme toho na snídani moc neměli a s sebou jsme měli jen vodu.
Já jsem dost citlivá na nízký cukr v těle. Točí se mi hlava, píská mi v uších a jsem hrozně slabá a přesně, tak jsem se začala cítit od půlky výšlapu. Trochu mě zachránila kámoška, která u sebe měla limonádu a já do sebe dostala aspoň něco sladkého, ale i tak jsme museli dělat časté pauzy. Bylo to fakt náročné a po cestě nahoru nás povzbuzovali cizí lidé, což nám bodlo.Na vrch jsme se dostali cca po půl hodině. Byli jsme na sebe pyšní, že jsme to zvládli až nahoru a ten výhled fakt stál za to. Nahoře jsem udělali několik fotek, odpočinuli si, nabrali novou vodu a vydali se dolů. Bylo to daleko rychlejší, ale ty strmé schody dali našim kolenům pěkně zabrat. Když jsem se dostali konečně dolů, tak se nám dost třepali nohy. Koupili jsme si mango shake a počkali, až se naše těla z toho šoku uklidní, abychom se mohli vydali zpátky do resortu.Takže pokud budete někdy v Krabi tak se tam jeďte určitě podívat. Stojí to za to!


1 komentář:

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...