pátek 16. února 2018

Spontánní výlet do Antverp

Zjistila jsem že Antverpy jsou jen 2,5 hodiny vlakem od Amsterdamu a tak jsme se s kamarádkou jednoho dne v létě spontánně rozhodly udělat si výlet do Antverp. Jely jsme na poslední stanici v Holandsku před belgickými hranicemi, kde jsme si koupily zpáteční jízdenku za 12 euro a pokračovaly v cestě do Antverp.
V Antverpách jsem byla se školou před 5 lety a bylo fajn se tam opět podívat. Tentokrát jsem chtěly vidět obchody a užít si hezké počasí. Kamarádka se kterou jsem tam jela, bydlela nějaký čas v Belgii, takže se v Antverpách vyznala velmi dobře. Od nádraží jsme šly pěšky do centra, kde je velká nákupní třída. Bohužel, jsme tam byly v neděli a většina obchodů měla zavřeno, ale našim peněženkám to rozhodně nevadilo.Při procházce centrem jsme narazily na obchod The Chocolate Line. Pokud milujete čokoládu, tak jako já, tak tohle místo rozhodně nemůžete vynechat. Mají tu spoustu druhů čokolády a taky zde můžete vidět, jak vyrábí různé čokoládové dobroty.


 Poté jsme navštívily hrad Het Steen. Het Steen v překladu znamená kámen a údajně se jedná o nejstarší budovu v Antverpách. U vchodu stoji socha, která se jmenuje Lange Wapper. Říká se, že měl schopnost měnit svoji velikost. Jednoho dne vypadal jako obr, aby mohl nahlížet do domů místních lidí a jindy se zase přeměnil v malé dítě.
 


Dále jsme pokračovaly do centra města, kde je gotická katedrála zasvěcená Panně Marii. Tato budova je rozhodně jednou z nejkrásnějších staveb v Antverpách. a jejá stavba trvala neuvěřitelných 269 let.


Celý den jsme poznávaly krásy belgických Atnverp, ochutnávaly čokoládu, pivo a místní jídlo. Tento rok se tam opět podívám, ale nepojedu za památkami, protože si budu plnit jeden ze svých snů... Pojedu na jeden z nejvýznamnějších hudebních festivalů Tomorrowland!Navštívili jste Belgii? 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...