pátek 2. března 2018

Letní odpoledne v Alkmaaru

Sice je stále zima, ale já jse se rozhodla sdílet další příspěk z léta, kdy u mě na návštěvě byla kamarádka. Ten den jsme se rozhodly prozkoumat holandaské město Alkmaar, protože Amsterdam už dobře známe.

Alkmaar se nachází 40 minut vlakem od Amsterdamu a je známé díky sýrovým trhům, které se konají každý pátek ráno a občas i v úterý odpoledne. Ten den se bohužel trhy nekonaly, ale i tak jsme měly super odpoledne. Je tu méně turistů a rozhodně levněji než v Amsterdamu.

Jako první jsme navštívily Kaasmuseum (sýrové museum), které je na hlavním náměstí Waagplein. Můžete zde koupit různé sýry, tulipány a další suvenýry. Tohle náměstí je taky velmi populární pro noční život. Je tu mnoho kaváren a barů, takže o zábavu máte postaráno.

Poté jsme bloudily malými uličkami a prozkoumávaly místní obchodůdky. Alkmaar má i svou velkou obchodní třídu, kde najdete modní řetezce a velký Primark. Takže nakupováním, tady můžete stravit celé odpoledne. 
Narazily jsme na kavárnu Brownies & Downies a tohle místo rozhodně doporučuju. Je to kavárna, která ma speciální koncept. Pracují zde lidé, kteří mají Downův syndrom a dělají tady výborné brownies. Hrozně se mi líbí, jak si tu práci užívají a umí si ze sebe dělat srandu. Prostředí je velmi útulné a brownies vynikajíci.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...