pondělí 2. dubna 2018

Poprvé v Edinburgu

Už od nástupu do práce jsem přemýšlela, kde využiju zaměstnanecké benifity a strávím víkend v jednom z našich hotelů. Volba padla na Edinburgh, o kterém jsem slyšela samou chválu od kolegů a letenky byly také za rozumnou cenu. Navíc je to místo, které si zamiluje každý fanoušek Harryho Pottera.

Z letiště jsem jely s Airlink autobusem za 4,50 GBP. Tento autobus jezdí každých 10 minut a cesta trvá cca 30 minut. Konečná stanice je v centru města na Waverley Bridge.  My jsme byly ubytované v Motel One Edinburg Royal, který je jen pár kroků od konečné stanice. Jako první jsme navšítvily místa spojená s Harrym Potterem, Navštívily jsme Victoria Street, která byla inspirací pro Příčnou ulici. A tam jsem se i stavily na oběd v Howies restaurant, aby jsme ochutnaly typické skotské jídlo Haggis. Poté jsme chtěly jít na kávu do The Elephant House, kde J.K. Rowling napsala knížky Harryho Pottera ("místo narození Harryho Pottera"). Bohužel, ten stejný nápad mělo dalších 50 turistů, a tak nám nezbývalo nic jiného, než najít další kavárnu. Edinburgh má speciální atmosféru a nádhernou architekturu. Počasí nám zrovna nevyšlo, ale i tak jsme se rozhodly, že se půjdeme podívat na Edinburský hrad. Po cestě nahoru, jsem minuly spoustu obchodů, kde prodávali sůvenýry, kašmír, skotské kilty a nabízelí místní dobroty.
Strávily jsme tam 2 noci a myslely si, že nám to bude stačit, ale je toho tady tolik, že je na to potřeba aspoň 4 dny. Také v okolí hlavního města je toho spoustu k vidění. Ve Skotsku se nám hrozně líbilo a plánujeme se tam brzo znovu podívat.Byli jste ve Skotsku? A máte nějaké zajímaví tipy na místa, které by jsme měli navštívit?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...