čtvrtek 24. května 2018

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jsem si to vynahradila letos v březnu.

Využili jsme akce od Ryanair a koupili jsme letenky Eindhoven-Milan-Palermo-Bologna-Eindhoven. Mohli jsme letět přímo do Palerma s jinou aerolinkou, ale tohle nás vyšlo levněji a navíc jsme mohli navštívit více míst v Itálii. Všechny letenky nás stály cca 90 euro na osobu.První 2 noci jsme strávili v Miláně. Název guest house jsem psát nebudu, protože jsme nebyli zrovna dvakrát spokojeni. Hned po příjezdu na hlavní nádraží nás začali otravovat prodejci deštníků a selfie tyčí. Bohužel tihle prodavači byli na každém rohu a byli pěkně otravní. Hlavně když prší a vidí, že nemáte deštník.

Koupili jsme si Milano Card za 8 euro na 24 hodin. Nevěděli jsme, že si lístek musíme okamžitě cvaknout a tak jsme na neoznačený lístek jezdili první den. Druhý den jsme si zjistili, že si ho musime cvaknout jinak je neplatný a tak jsme ten lístek měli nakonec na 48 hodin:D Neberte si z nás příklad a radši si ho hned označte.

Den jsme začali snídaní v Scaringi, kam šlo hodně místních. Anglicky tam moc neuměli, ale nakonec se nám podařilo si objednat snídani. Vždy když jsme šli někam na kafe, tak jsme ji museli vysvětli, že chceme velké kafe a ne to jejich malé.


Poté jsme se šli podívat na Duomo di Milano a do Galerie Vitorroio Emanuele II. Samozřejme tam bylo milion turistů, takže uděla fotku bez nich bylo nemožné. Pokud budete v Miláně a budete chtít mít hezké fotky bez lidí. tak rozhodně běžte do města v 7 ráno.


Jelikož nám počasí vůbec nepřálo, tak jsme se rozhodli jet do nějakého obchodního centra, kterých je v okolí Milána opravdu hodně. Hlavně tam najdete spoustu outletů, kde můžete pořídit designerské kousky za dobrou cenu. My jsme se vydali do Il Centro, kde je spousta normální obcdhoních řetezců jako Pimkie, Tally Weijl a podobně. Tam jsme strávili pár hodin a poté jsme jeli zpátky na hotel.

Večer jsme se rozhodli, že se půjdem podívat ke kanálu Navigli Grande, o kterém jsem hodně četla na internetu. Je to místo, kde se nachází spousta barů a restarací a kam chodí hodně místní lidé. Nejlepší je tam být při západu slunce, ale ten jsme bohužel nestihli a tak jsme si tam aspoň dali drink v jednom útulném baru.

Celkově mě tohle město zrovna nenadchlo, Památek tam moc není a počasí nám taky nevyšlo. Cenově bych to přirovnala k Amsterdamu. Navíc jako bonus jsem onemocněla a pořád mě bolelo v krku. Takže jsme si pobyt v Miláně nemoha pořádně užít.


Jaký je Váš názor na Miláno?
1 komentář:

Zklamání z Milána

Původně jsem měla jet na dovolenou minulý rok v listopadu, ale bohužel jsem to musela na poslední chvíli zrušit kvůli nové práci. A tak jse...